Mercedes-Benz

Informace o aktuálních svolávacích akcích pro modely Mercedes-Benz najdete zde.

Mercedes-Benz-tridy-c-2022

Svolávací akce: Mercedes-Benz třídy C (2021-2022) | převodovka

Převodovka může být vadná. Při jízdě mohou vznikat síly a vibrace, které mohou poškodit táhlo řazení a převodovka se může odpojit od hnacího hřídele, což může způsobit ztrátu pohonu vozidla. Kromě toho by se mohly od vozidla oddělit součásti, což by mohlo ohrozit ostatní účastníky silničního provozu.

Zobrazit podrobnosti
mercedes-benz-c300e-c300de-limousine

Svolávací akce: Mercedes-Benz třídy C (2021) | čelní sklo

Nesprávně spojené vrstvy čelního skla by mohly v případě nehody vést k jeho odlupování. Navíc by se mohly uvolnit skleněné střepy a narušit podporu airbagu spolujezdce.

Zobrazit podrobnosti
Mercedes-Benz-SL-2022

Svolávací akce: Mercedes-AMG SL, SL 55 4MATIC+, SL 63 4MATIC+, SL 43 (2021-2022) | střešní panel karoserie

Panel střešního rámu nad čelním sklem může být nedostatečně připevněn k vozidlu a za jízdy se může od vozidla oddělit, což může způsobit riziko nehody.

Zobrazit podrobnosti
Mercedes_benz-tridy_G

Svolávací akce: Mercedes-Benz třídy G (2016-2021) | kardanový hřídel

U některých vozidel může dojít ke kolizi předního kardanového hřídele s upínacím tělesem a k jeho poškození, což může vést k náhlé ztrátě pohonu vozidla, zablokování automatické převodovky a kol, čímž se zvyšuje riziko nehody.

Zobrazit podrobnosti
mercedes-benz-glb

Svolávací akce: Mercedes-Benz GLB (2020) | řídící jednotka ESP

Jednotka elektronického stabilizačního programu (ESP) může být poškozena, vlhkost se může dostat k vnitřním součástkám, což může vést ke zkratu a zvýšit riziko požáru a/nebo způsobit vypnutí funkcí ESP (např. kontrola stability vozidla, protiblokovací brzdové systémy), což zvyšuje riziko nehody.

Zobrazit podrobnosti
Mercedes-Benz GLC SUV Plug-in-Hybrid; Exterieur: AMG Line, MANUFAKTUR diamantweiß bright; Interieur: AMG Line, Leder zweifarbig powerrot/schwarz // Mercedes-Benz GLC SUV plug-in hybrid; exterior: AMG line, MANUFAKTUR diamond white bright; interior: AMG line, leather two-tone power red/black

Svolávací akce: Mercedes-Benz GLC (2022) | airbag

Upevnění záclonového airbagu na úrovni B-sloupku může být vadné a v případě nehody se správně nerozvine. Obložení sloupku B by se mohlo oddělit, čímž by se v případě nehody zvýšilo riziko zranění cestujících ve vozidle.

Zobrazit podrobnosti
2014_mercedes-benz_slk

Svolávací akce: Mercedes-Benz SLK, třídy C, třídy E kupé, třídy E kabriolet, CLK, SL, třídy G (2004-2015) | konfigurace řídící jednotky

Chybná konfigurace řídicích jednotek (trakčních systémů, spouštěcích modulů pro záznam signálu, řídicích jednotek motoru a světlometů) může způsobit poruchu jedné nebo více řídicích jednotek, což může zvýšit riziko nehody.

Zobrazit podrobnosti

Svolávací akce: Mercedes-Benz Vito, Viano | airbag

Generátor plynu airbagu může být ovlivněn chemickými změnami kvůli degradaci v průběhu času v důsledku tepelného cyklu a vystavení vlhkosti. V případě aktivace airbagu ve volantu může nadměrný vnitřní tlak způsobit prasknutí tělesa nafukovače a průnik kovových úlomků materiálem polštáře, což může způsobit zranění cestujících.

Zobrazit podrobnosti
mercedes-benz-c300e-c300de-limousine

Svolávací akce: Mercedes-Benz třídy C (2020-2022) | zkrat v ovládacím modulu

Do modulu pro sběr a ovládání signálu by mohla pronikat vlhkost. V takovém případě může dojít ke zkratu a následně se zvyšuje riziko požáru. Kromě toho může tato vlhkost způsobit poruchu vnějšího osvětlení v zadní části vozidla, neúmyslné sklopení zadních sedadel a nedostupnost zpětné kamery, což zvyšuje riziko nehody.

Zobrazit podrobnosti
Mercedes-Maybach-tridy_S

Svolávací akce: Mercedes-Maybach třídy S (2020-2021) | airbag

Oříznutí částí opěradla na obou předních sedadlech se může v případě nehody odpojit při nasazení zadního airbagu. Deaktivace airbagu může být narušena a samotný airbag může být poškozen, což zvyšuje riziko zranění cestujících zezadu.

Zobrazit podrobnosti